Vajinal Orgazm ile Klitoral Orgazm Arasındaki Farklar


Vajinal orgazm ile klitoral orgazm arasındaki farklar çiftleri oldukça fazla ilgilendirmektedir. Kadın cinselliğinin baskılanması sebebiyle birçok kadın cinsellik esnasında ne yaşadığını anlayamamaktadır. Çoğu kadın cinsellik esnasında partneri ile konuşmadan hayatına devam etmekte. Bu olaylar silsilesinin neticesinde kadın, çok rahat bir şekilde orgazm olabilecekken, hem kendini aşırı sıkmasından kaynaklı hem de partnerinin deneyimsizliğinden ötürü bu zevkten mahrum kalmaktadır. Bu nedenle hem erkekler hem de kadınlar için cinsellik eğitimi oldukça önemlidir.

Vajinal Orgazm ile Klitoral Orgazm Arasındaki Farklar

Vajinal Orgazm ile Klitoral Orgazm Arasındaki Farklar
Vajinal Orgazm ile Klitoral Orgazm Arasındaki Farklar

Vajinal Orgazm İle Klitoral Orgazm Farklı Yerlerin Tetiklenmesi İle Oluşur

Vajinal orgazm ile klitoral orgazm arasındaki farklar konusundan bahsedecek olursak; Klitoral orgazm, vajinanın dışında yer alan klitoris ismini alan bölgenin tetiklenmesi sonucu ulaşılan bir orgazmdır. Klitoris bölgesi dış dudakların yukarıda birleştiği noktadaki bir çıkıntıdır. Vajinal orgazm ise vajinanın içerisinde, üst taraft 6 ila 7 santimetrelik derinlik içerisinde bulunan bir bölgedir. Bu bölge “G noktası” adı verilmektedir. Bu G noktasının tetiklenmesi ile beraber vajinal orgazm gerçekleşir. Bu bölgenin G noktası adı verilmesinin sebebi ise Grafenberg isimli bir adamın bu bölgeyi bulmasından kaynaklanmaktadır. Böylece bu nokta bulan kişinin adının ilk harfini almıştır.

G Noktası Normal Zamanlarda Ortaya Çıkmamaktadır

Vajinal orgazm ile klitoral orgazm arasındaki farklar bu bahsettiklerimizle sınırlı değildir. Klitoral orgazm normal zamanda da mümkündür. Penisin hareketi sırasında klitoris bölgesi tetiklenir ve klitoral orgazm yaşanabilir. Ancak vajinal orgazmı tetikleyen G noktası normal zamanlarda ortaya çıkmamaktadır. İlişki esnasında kadının zevk almasına bağlı olarak içi sıvı ile dolan bir şişlik meydana gelir. Ancak bu şekilde G noktası hissedilebilmektedir. G noktasının ortaya çıkması için ilişki esnasında kadının tahrik olması ve zevk alması gerekmektedir. G noktası durumlarda hissedilebilir ve vajinal duvarlara göre daha pürüzlü bir yapısı vardır.

Klitoris sürtünmeye ve titreşime duyarlıdır ve yeterince uyarılırsa vajinadan başlayıp tüm vücuda yayılan bir orgazm gerçekleşir. G noktası güçlü ve hızlı basınç değişikliklerinden etkilenmektedir. İlişki esnasında buna dikkat edilirse vajinal orgazm gerçekleşir. G noktasının tetiklenmesi için penisin bu noktaya çarpıp hızlıca ileri geri hareket etmesi gerekmektedir. Parmaklar aracılığıyla yapılan hızlı pompala hareketi de G noktasını tetiklemektedir. Bunun sonucunda yine vajinal orgazm gerçekleşir.

Erkeğin Orgazmı İle Klitoral Orgazm Birbirine Benzemektedir

Kadınların klitorisi ile erkeğinin penisinin ucu yapısal olarak birbirine oldukça fazla benzemektedir. Bu nedenle erkeğin orgazmı ile kadının klitoral orgazmlarıda birbirlerine oldukça fazla benzemektedir. Kadın, eğer klitoral orgazma ulaşırsa aynı erkeklerde olduğu gibi bir süre halsiz hisseder ve sevişmeye ara verir. G noktasındaki hareketlerle gerçekleşen vajinal orgazm, klitoral orgazma göre çok daha güçlüdür ve birden fazla kez üst üste gerçekleşebilir.


doktortavsiyesi

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir