Bu Kuralları Unutmayın Daima Göz Alıcı Olun


Modaya uymak demek en trend kıyafetleri, en son çıkan parçaları takip edip giyinmek demek değildir yalnızca. Öyle olsaydı sokakta gördüğümüz hemen herkes çok şık dolaşıyor olurdu. Bunun olmamasının asıl sebebi, kişilerin modayı takip edeyim derken esas kuralları unutması. Eğer kendi tarzınızı giyiminizin dışında bırakırsanız bir şeyler tam olarak oturmaz. Öncelikle aşağıdaki kuralları göz önünde bulundurursanız çok daha mutlu ve dolayısıyla daha tarz gözükeceksiniz:

Öncelikle kendi sevdiğiniz, içinde mutlu olduğunuz tarzı ve kıyafetleri belirleyin, onlara öncelik verin.

Mutlu Olacağınız Kıyafetleri Giyin
Mutlu Olacağınız Kıyafetleri Giyin

Vücudunuzun şeklini bilin ve doğru kıyafetler alın. Bu hem yanlış kıyafetlere gereksiz para vermenizin önüne geçer hem de size yakışmayan kıyafetleri sırf moda diye taşıyıp içinde mutsuz olmanızı engeller.

Vücudunuzu Bilin Tarsınızı Seçin
Vücudunuzu Bilin Tarsınızı Seçin

Gardırobunuzun çoğunluğunu klasik kıyafetler oluştursun. Elbette özelliği olan, farklı, aykırı parçalar da olacaktır, fakat bunları oldukça seyrek giyeceğinizi unutmayın.

Klasik Kıyafet
Klasik Kıyafet

Kusursuz olmak için uğraşmayın. Elbette çoğu zaman hem doğal güzelliğiniz, hem kıyafet veya makyajdan gelecek bir güzellik olacaktır ve bunlar aslında yeterlidir, daha fazlası için stres ve gereksiz çabaya girmeyin. Hem kendiniz olmak, hem de sade görünmek en güzelidir.

Sade Olun
Sade Olun

Detaylar yorucu olacaktır; hem sizin hem de size bakanlar için. Bu sebeple en sade parçaları tek başına kullanmayı, üzerine yalnızca gözalıcı olarak tek bir parça taşımayı alışkanlık haline getirin. Kıyafetinizin starı yalnızca bir tane şey olmalı.

Detayları Abartmayın

Ev Sahibi

6 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir