Selülit Tedavisi İçin En Etkili 4 Yöntem


Selülit tedavisi için en etkili 4 yöntem açıklayacağız. Ancak bu yöntemlerden bahsetmeden önce selülitin ne olduğunu ve neden gerçekleştiği konusunun üzerinde duralım.

Selülit, deri dokusunun altında yağ veya ödem birikmesi sonucu meydana gelir. Sizlere sunacağımız Selülit tedavisi için en etkili 4 yöntem evde dahi uygulanabilir. Bu yöntemleri uyguladıktan sonra ise pürüzsüz bir bacağa sahip olabilirsiniz.
Selülite neden olan etkenleri de bir gözden geçirelim;

⦁ Antidepresan yada doğum kontrol hapı kullanmak
⦁ Yeteri miktarda su içmemek
⦁ Sürekli oturmak yada sürekli ayakta durmak
⦁ Hazır meyve suyu ve kola gibi içecekleri aşırı miktarda tüketmek
⦁ Günde 3 fincandan fazla çay veya kahve içmek

Selülit tedavisinin ilk adımı nedir?

Selülit tedavisinin ilk yöntemi günde 15 bardak su içmektir. Günde 15 bardak su içmeniz vücuttaki kan dolaşımınızı hızlandırır, deri altındaki toksin ve ödemler temizlenir. Bu yöntemimizi kulak arkası etmeyin ve uygulayın. Her gün düzenli olarak 15 bardak su için.

Selülit tedavisi için ne yapılabilir?

Selüliti gidermek için yapmanız gereken şey kan dolaşımını hızlandırmak ve toksin ve ödemleri temizlemektir. Bunun için her gün at kılı fırçayla birkaç dakika tarama yapmanızı öneririz. İnternetten, güzellik ürünü satan mağazalardan yada aktardan at kılı fırça satın alabilirsiniz.

At kılı fırçayı aldıktan sonra her gün düzenli olarak bu taramayı yapmanız gerekmektedir. Yazdığımız ilk yöntemde ki gibi düzen çok önemlidir. Üşenmeyip birkaç dakika bu taramayı gerçekleştirirseniz selülitleriniz büyük oranda azalacaktır.

Selülite iyi gelen bitkisel yağlar nelerdir?

Eczanelerden yada aktarlardan selülit giderici yağlar satın alabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz at kılı fırça ile tarama yaptıktan sonra selülit giderici yağlar ile masaj yapın. Böylelikle çok daha sağlıklı ve etkili sonuçlar elde edersiniz.
Biberiye yağı, hindistan cevizi yağı ve portakal yağı gibi bitkisel yağlar selülit tedavisi için oldukça etkilidir. Bununla birlikte türk kahvesi içtikten sonra kahvenin telvesini selülitli bölgeye sürmenizde işe yarayan bir yöntemdir.
Bacaklarınıza at kılı fırça ile tarama yaptıktan sonra türk kahvesi telvesi sürün ve streç filmle o bölgeyi sarın. 1 saat kadar bekledikten sonra soğuk su ile o bölgeyi durulayın. Bahsettiğimiz bu yöntemi haftada 3 veya 4 defa uygulamanızı öneririz.

Selülit gideren hareketler var mıdır?

Tabi ki de vardır. Selülitlerinizden kurtulmak için belli başlı bazı hareketler mevcuttur. Aynı şekilde evde yada dışarıda yürümek, ip atlamak, yüzmek gibi yapılabilecek egzersizler bacak kaslarınızı sıkılaştırır ve bu da selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olur.


doktortavsiyesi

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir