Genç Kalmanın Sırları


Her insan yaşlanmaktan korkar bu durum olağan bir durumdur. Genç Kalmanın Sırları vardır;

Görünüşünüzü daha yakından inceleyiniz: Çünkü buna zaman ayırmaz iseniz başka insanlarda zaman ayırmaz bu nedenle her zaman daha özenli olmalısınız.

Genç Kalmanın Sıraları 15 Madde’de Gençleşin!

1- Kendisinin sürekli yaşlı hisseden insanlardan uzak durunuz çünkü bu insanlar sizi de psikolojik olarak etkileyebilir. Bunun yerine etrafına enerji saçan genç görünmek için yol arayan ve öyle hisseden insanlarla takılmanız sizin yararınıza olacaktır. Çevrenizi her zaman pozitif ve enerjik insanlarla depolayın.

2- Her gün spor yapın ve yorgun ya da üşengeç olduğunuz dönemde bile çünkü harekete geçtiğiniz an yorgunluğunuzu unutacaksınız.

3- Her gün mutlaka yürüyüş yapın.

4- Fırsatınız olan tüm zamanlar seyahat edin ve seyahat etmekten kaçınmayın.

5- Geleceğiniz için güzel ve iyi planlar yapın. Bu size ileri dönük hayatınızda çok olumlu faydalar sağlayacaktır. Umut dolu olacaksınız.

6- Hayatınızda çoğu zaman savurgan olun. Örneğin bu bir büyük pastayı tek başınıza yemekte olabilir. Bu kaçamaklar sizi daha mutlu ve genç hissettirecektir. Genç kalmanın sırları böylelikle çözülebilir.

7- Günlük hayatınızda ne istiyorsanız onu mutlaka yapınız.

8- Hayatla flört edin ya da dans edin.

9- Çevrenizde her zaman umut dolu, enerjik, mutlu, pozitif, zeki, neşeli, eğlenceli insanları barındırın. Bu size her zaman olumlu yönde fayda verecektir.

10- Spontane yaşayın. Yani sıradışı bir şeyler yaptığınız zamanda daha genç ve canlı hissedeceksiniz.

11- Güzel olmaya her zaman vakit ayırın. Kendinizi depresif ve üzgün hissettiğiniz zamanlarda bile modunuz ne olursa olsun her zaman güzelliğinize zaman ayırın bu sizi kısa sürede daha motive edecektir.

12- Kendinizi düzenli bir şekilde küçük küçük sürprizlerle şımartın.

13- Asla herhangi bir şey için yaşlı olduğunuzu söylemeyin.

14- Yaşınızı hissettiğiniz gibi yaşayın.

15- Her sabah kendinize hatırlatmalar yapın. Yani her sabah uyandığınızda aynaya bakıp güzel ve harika olduğunuzu söyleyin.

16- Bol bol tarih kitapları okuyun.

14- Negatif her şeyi komiklik ve pozitiflikle çevirin. Bunu bir komik film izlemekle yapabilirsiniz.

15- Bütün gün özensiz kıyafetlerle oturmayın. Her zaman güzel giyinin. Cildinize ve saçlarınıza her zaman iyi bakın. Her gün bir yere gidecekmiş gibi kıyafetinize özen gösterin bu sizi daha genç ve daha güzel hissettirecektir.

Bu maddeleri genç kalmanın sırları olarak değerlendirip yaparsanız, genç kalmanın sırlarını kavramış olursunuz.


doktortavsiyesi

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Genç kalmak için birşeyler yapmayın bence. Veya mutlu olmak içinde çabalamayın. Bu sizi bilinçaltınızda sitrese sokacaktır. Ciğerimiz şişsin diye her saniye nefes alınmaz. Nefes alırız çünkü bu bizim ihtiyacımızdır. Bunun gibi düşünün. Sosyal olun dısarı cıkın boşvermeyi bilin hayır demekten çekinmeyin ve gülümseyin. Fakat bunları birşey uğruna değil. Olması gerektiği için yapın. Bakın ozaman nasıl genç kalıyorsunuz. Bu yorumumu okuyorsan demekki yaşlanmaktan korkuyorsundur. Bırakın korkmayı yaşlanmanında size kattığı hercanla ve anlamla mutlu olun…..