Kesin Kilo Verdiren Diyet


Kesin kilo verdiren diyet konusunu gündeme getirmemizin başlıca sebebi yaz aylarının yaklaşmış olmasıdır. Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte insanlar fazla kilolarının derdine düşmeye başladı. Fazla kiloların kökten çözümü aslında yıl içerisinde sürekli olarak sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmektir. Bu şekilde yaz ayları geldiğinde fazla kilolarınızdan dolayı herhangi bir panik yaşamazsınız. Fakat insanların geneli dönem dönem diyet yapmayı ve bununla birlikte zayıflamayı tercih etmektedir.

Kesin kilo verdiren diyet konusunda kararlı olursanız kesin kilo verdirir. Diyete başlamadan önce buna hazır olup olmadığınıza karar vermeniz gerekmektedir. Baştan savma yapacağınız diyet yalnızca kendinize eziyet etmek demektir.

Umutsuzluğa kapılmadan iradeli bir biçimde vereceğimiz diyeti uygularsanız bu diyet, asıl işte o zaman kesin kilo verdiren diyet olur. Bizler sizler için birkaç diyet yöntemi araştırdık ve bunlardan bazılarının kesin kilo verdiren diyet olduğuna kanaat getirdik. Dilerseniz şimdi o bahsettiğimiz diyetlere hızlı bir geçiş yapalım.

Kesin Kilo Verdiren Diyet

Kesin Kilo Verdiren Diyet
Kesin Kilo Verdiren Diyet

PERRICONE DİYETİ

Bu diyet programı adını ünlü cilt ve beslenme uzmanı olan Nick Perricone tarafından geliştirilmiştir. Soyadını verdiği bu diyet programında beslenmede 4 ana grup mevcuttur. Bu ana gruplar; tam ve lifli karbonhidratlar, doymuş yağlar, yüksek kaliteli proteinler, antioksanlar ve vitaminler şeklinde gruplanmıştır.

Bu program daha enerjik olmak isteyen ve yeme alışkanlığını değiştirmek isteyen insanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Cate Blanchett, İspanya Kraliçesi Letizia ve Julia Roberts bu diyet programını uygulayan ünlü isimlerden bazılarıdır.
Aynı zamanda süre bakımından bu diyetin 2 seçeneği mevcuttur. Biri 2 gün diğeri ise 28 gündür.
Bu diyetin uygulanmasındaki asıl amaç zayıflamaktan çok sağlıklı şekilde bedeninizi asıl gerektiği ölçülere kavuşturmaktır.

Perrıcone diyetinin en güzel yanı ise fazla aç kalmadan ideal vücut ölçülerinize kavuşabilmektesiniz. Dezavantajı birazdan detaylı olarak bahsedeceğimiz yiyeceklerin fiyatı oldukça pahalıdır. Durumunuz çokta elverişli değilse, bu diyeti yapmakta bir hayli zorlanabilirsiniz. Kesin kilo verdiren diyet listemizin bize göre en sağlıklı olanı Perrıcone diyetidir.

Kahvaltı: Badem, yaban mersini, yulaf, somon yeşil çay

Öğle Yemeği: Yeşil salata, hindi, domates ve yeşil çay

Ara Öğün: Dört tane fındık, ıspanaklı salata, tavuk ve mercimek çorbası

Yatmadan Önce: Zeytin, rafadan yumurta, kırmızı biber

İSVEÇ DİYETİ

İsveç Diyeti, yüksek yağ ve düşük karbonhidratlı besinlerle ağırlıklı bir diyet programıdır. Bu diyet 2 ana problemin çok güzel üstesinden gelip, sizlerin de oldukça ilgisini çekecektir. Çünkü İsveç Diyeti, oldukça hızlı kilo vermeniz sağlar ama işin can alıcı kısmı bu değil, işin can alıcı kısmı bu diyet aynı zamanda o hızlıca verdiğiniz kiloları 2 yıl boyunca geri alınmamasını sağlamaktadır. 2 yıl boyunca o verdiğiniz kiloları geri alamamanızın sebebi ise diyetin metabolizmanızı değiştirmesinden kaynaklanmaktadır.

Diyetin uygulanışına harfiyen uymalısınız. Aksi takdirde diyet sizlere istediğiniz cevabı vermez. İsveç Diyeti sırasında kesinlikle çay, kahve ve meşrubat tüketmemeniz tüketmemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte belirtilenin dışında şeker kullanılmaması ve kesinlikle tuzun tüketilmemesi gerekmektedir. Yiyeceğiniz yeşil salatanın kesinlikle limonlu olması da şarttır. Ölçüsü belli olmayan besinleri de bir porsiyon olarak kabul etmeli ve bunun yanında günde 2 litre su içmelisiniz.

Bu diyet Amerikan Kalp Vakfı tarafından acil kilo vermeleri gereken hastalara önerilmektedir. Eğer 35 yaşın üstündeyseniz ve sağlık probleminiz varsa bu diyeti uygulamadan önce doktora başvurmanız gerekmektedir.
İsveç Diyeti, belirli kurallar çerçevesinde 13 gün sürmektedir. 13 gün gibi kısa süre içerisinde 7 ile 20 kilo arasında kilo vermeyi vaat etmektedir. İsveç Diyeti’ni 13 gün boyunca uygulayıp daha vermeniz gereken kilolar hala var ise belli aralıklarla bu diyete devam edebilirsiniz.


doktortavsiyesi

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir