Bir Haftada 3,5 Kilo Vermek İçin En Etkili Yöntemler


Bir haftada 3,5 kilo vermek için en etkili yöntemler yaz aylarının yaklaşması ile birlikte insanların merak konusu oldu. Yaz aylarında insanlar çok daha ince giymektedir. Bu durum da fazla kilolu insanların kabusu olabilmektedir. Fazla kilonuz var ise yaz gelmeden önce muhtemelen internetten diyet programlarını araştırmaya çoktan koyulmuşsunuzdur.

Araştırdığınız üzere diyet programlarının en kısası en az 1 ay sürmektedir. Bu durumda zayıflamak isteyen insanları oldukça sıkmaktadır. Aylarca sürecek diyet programı için kendinizi hazır hissetmemeniz oldukça normal bir durumdur. İnsanların daha kısa sürede zayıflamak istediğinin farkına vardık ve bu makaleyi yazmaya karar verdik. Bu yazımızda bir haftada 3,5 kilo vermek için en etkili yöntemler konusunu ele alacağız. Paylaşacağımız diyet programını eksiksiz uyguladığınız takdirde bir haftada 3,5 kilo verebileceksiniz.

5 Adımda Bir Haftada 3,5 Kilo Vermek İçin En Etkili Yöntemler

Sadece 5 adımdan oluşan ve bir haftada 3,5 kilo vermeyi garanti eden yöntemimiz kilo vermek isteyenlerin pür dikkat okuyup, uygulaması gereken bir yöntemdir.

Bir haftada 3,5 kilo vermek için en etkili yöntemler konusunda uzmanlar için en önemli husus iradenize sahip çıkmanızdır. İradenize sahip çıkıp, umutsuzluğa düşmeyip, kararlı bir şekilde bahsedeceğimiz yöntemi uygularsanız, 1 haftada 3,5 kilo vermeniz içten değildir.

Bir haftada 3,5 kilo vermek için en etkili yöntemler ünlü insanların uyguladığı yöntemler arasındadır. Uzmanlar bu yöntem uygulandığı takdirde sanki 3-4 aylık bir diyet programına girilmiş gibi sonuçlar elde edildiğini belirtmektedir.
Uzmanlar bahsedeceğimiz yöntemin uzun soluklu ve kalıcı olamayabileceğini, fakat yinede bu yöntemle diyete başlayan insanların artık diyet ile haşır neşir olabileceklerini belirtmektedir. Uzmanlar 1 haftada 3,5 kilo verilebileceğinin gayet mümkün olduğunu ancak bu verilen kilonun tamamının saf vücut yağından olmayacağını ayrıca belirtti.
Uzmanların belirttiği bu husus hiç yağ kaybetmeyeceğiniz anlamına da gelmemektedir. Uzmanlar 3,5 kilo kaybının tamamının yağlardan olamayacağını belirtmiştir, bu husus, kilo kaybında hiç yağ yakılmayacağı anlamına gelmemektedir.
Yöntemin işleyiş prensibi şu şekilde:

Vücutta glikojen formunda depolanan karbonhidratlar mevcuttur. Bu karbonhidratların ağırlığı yaklaşık olarak 300 ila 500 gram arasındadır. Glikojen formunda depolanan karbonhidratların ağırlığı suda yaklaşık 3 katına kadar çıkmaktadır. Buda karbonhidratın ağırlığını 1 ila 1,5 kilo arasına kadar çıkartmaktadır. Azalmış insülin seviyesi böbreklerden aşırı miktarda sodyum atılmasına neden olmaktadır. Vücuttan aşırı miktarda sodyum atılınca vücudun tuttuğu su miktarı da azalmaktadır.

Böylelikle vücudun sindirim yükü azalır ve otomatik olarak kilo vermeye başlarsınız.

Bir Haftada 3,5 Kilo Vermek İçin En Etkili Yöntemler

Bir Haftada 3,5 Kilo Vermek İçin En Etkili Yöntemler
Bir Haftada 3,5 Kilo Vermek İçin En Etkili Yöntemler

1- Daha yağsız protein ve daha az karbonhidrat tüketin.

Birkaç gün düşük karbonhidratlı bir diyet uygulayarak kilo verebilirsiniz. Bu şekilde yukarıda bahsettiğimiz gibi vücudun karbonhidrat alımında su ve şişkinlik azalır. Bu yöntemi uygularsanız ertesi gün tartıda tartılıp kilo verdiğinizi görebilirsiniz.
Bununla birlikte yüksek protein almak metabolizmanızı hızlandırır ve iştahınızı azaltır. Diyeti uygulayacağınız 1 hafta boyunca şekerli yiyecekleri ve nişastayı unutmanız gerekmektedir. Bunlar yerine et, yumurta, balık ve karbonhidrattan düşük sebzeler tüketin.

2- İşlenmiş abur cuburdan uzak durun ve sağlıklı beslenin

Tam tahıl bakımından zengin bir diyet oldukça işinize yarayacaktır. Bu besinlerin lif oranı oldukça yüksektir. Lif, doyuruculuğu fazla olan ve fazla kalori almanızı engelleyen bir besindir. Diyet yapacağınız hafta boyunca işlenmiş abur cuburlardan uzak durun ve tam tahıllı besinler tüketin.

3- İpuçlarını takip edin

⦁ Tartın: Tüketeceğiniz besinler tartın ve tüketmeniz gereken ölçülere dikkat edin.
⦁ Sos tüketmeyin: Sosların siz farketmesenizde kalorisi oldukça yüksektir. Diyet yapacağınız hafta boyunca soslardan ve çeşnilerden uzak durun.
⦁ Yemeklerinizi sadece sofrada yiyin: Gün içinde birşeyler atıştırma huyunuz varsa bu hafta bu alışkanlıklarınızdan feragat etmeniz gerekecektir. Akşam yemeğinden sonra kesinlikle ve kesinlikle birişey yemeyin.
⦁ Sebze tüketin: Diyet yapacağınız hafta boyunca bolca sebze tüketin.

4- Egzersiz yapıp ağırlık kaldırın

Egzersiz yapmak ve ağırlık kaldırmak zayıflamak için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu nedenle sabah kalktıktan sonra kahvaltı yapmadan 1 saat önce hafif tempolu bir koşuya çıkın, sonrasında kahvaltınızı yapın. Gün içerisinde de ağırlık kaldırarak yaptığınız bu egzersizi destekleyebilirsiniz.

5- Aralıklı açlık diyeti

Bu yöntemi uygulamanız için kesinlikle herhangi bir sağlık probleminizin olmaması gerekmektedir. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Açlık diyeti, gün içerisinde belirli zaman dilimlerinde aç kalırken belirli zaman dilimlerinde oldukça az beslenmektir.


doktortavsiyesi

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir