6 Adımda Zayıflama Rehberi


6 adımda zayıflama rehberi makalemize hoş geldiniz. Bu yazımızda 6 adımda zayıflama rehberi konumuzu işleyeceğiz ancak bu rehber siz uyguladığınız takdirde işe yarayacaktır. Uygulamaz iseniz sadece bilgi sahibi olmuş olursunuz.

6 Adımda Zayıflama Rehberi

6 Adımda Zayıflama Rehberi
6 Adımda Zayıflama Rehberi

Beklenen yaz nihayet geldi çattı. Yaz, çoğu insan için tatil anlamına gelmektedir. Tatil ise yine çoğu insan için zayıflamak anlamına gelmektedir. Kış aylarında kilolarınızı kamufle edebilecek kıyafetleri giyebiliyordunuz. Fakat yaz ayında fazla kilolarınız büsbütün ortaya çıkacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmayı tabi ki de kimse istemez. Bizlerde siz böyle bir durum ile karşı karşıya kalmayın diye 6 adımda zayıflama rehberi hazırladık.

Bu rehber zayıflamayı gerçekten kafasına koymuş insanlar için hazırlanmış olup, rehberin yarısını uygulayıp yarısını uygulamadığınız takdirde rehberde anlatılan verime hiçbir zaman ulaşamazsınız. Rehberimiz, kısa aralıklarla düzenli olarak kilo vermeye yöneliktir. Çünkü hızlı kilo vermek ve sağlıksız diyet yapmak sizlere oldukça fazla zarar verir. Bilinçsizce yaptığınız diyetlerde metabolizmanızı bozmanız içten değildir. Metabolizmanız bozulursa da tekrar en başa dönmeniz oldukça muhtemeldir. Bu nedenle hazırladığımız rehberi sabır ve sebat ile uygulayın. Elbette faydasını görecek ve kısa süre içerisinde kilo vermeye başlayacaksınız. İlk paragrafta bahsettiğimiz gibi 6 adımda zayıflama rehberi gerçekten zayıflamayı kafaya koymuş insanlar için hazırlanmıştır. Rehberi yarım yamalak uyguladığınız takdirde hiçbir faydasını görmeyeceksiniz. Yarım yamalak uygulamada eğer şanslıysanız belki biraz zayıflayabilirsiniz. O kadar da acımasız olmayalım.

Sadece yapın, ertelemeyin…

Aşırı kilolarınızdan kurtulmayı gerçekten istiyorsanız sadece size denilenleri hayatınıza geçirin ve bunları hayatınıza geçirmeden önce bir karar verin. Kendinize şu soruyu sorun “Gerçekten zayıflamak istiyor muyum?” eğer cevabınız evet ise vakit kaybetmeden herhangi bir erteleme eyleminde bulunmadan diyete başlayın. Bilmenizde fayda var “şişmanlık sizin kaderiniz değildir.” Bu söz fazla kilolu olan insanları rahatlatmak adına söylenmiş bir söz değildir. Fazla kilolarınız var ise bu fazla yediğinizi yada fazla hareketsiz bir hayatınız olduğunun kanıtıdır.

“Su içsem yarıyor” sözü fazla kilolu insanların söylediği komik bir bahanedir. Sizlerde bu sözün taraftarı iseniz öncelikle kendinize karşı dürüst olmalısınız. Gerçekten böyle bir bahanenin arkasına sığınıyor olsaydınız ve bu bahaneye gerçekten içten bir şekilde inanmasaydınız şu anda bu yazıyı okuyor olmazdınız. Her neyse, hadi 6 adımda zayıflama rehberimize hızlı bir geçiş yapalım.

1- Her gün düzenli kahvaltı yapın

Kahvaltı öğününe boşuna altın öğün lakabı takmamışlar. Sabah kahvaltılarını düzenli olarak yapmalı ve hiçbir şekilde aksatmamalısınız. Kahvaltınız da zengin protein içeren, yumurta, peynir, “ölçülü” tam tahıl ekmeği ve mevsim sebzeleri olması gerekmektedir. Düzenli kahvaltı yapıp da kahvaltıda ekmeğe sürülen çikolata yemeğe kalkmayın. Kahvaltılarınız da bazen değişiklik yaparak yoğurt, yulaf ezmesi, 1 elma rendesi ve biraz tarçın ilave edebilirsiniz.

2- Su hayattır

Günlük yeteri miktardaki su ihtiyacınızı gidermenizin zayıflamaya yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Yeteri miktardaki su ihtiyacınızı hesaplarken kilonuzu 30 ile çarpın ve çıkan sonuca ml ekleyin. Örnek verecek olursak, 60 kilo olduğunuzu farz edelim ve 60 rakamını 30 ile çarpalım. Çıkan sonuç 1800. 1800’ün sonuna ml eklersek 1800 ml yani günlük olarak 1.8 litre su içmeniz gerekmektedir.

3- Ara öğünler

Ana öğünlerinizi beklemeden ara öğün alışkanlığı kazanmanız gerekmektedir. Bu şekilde kan şekeriniz dengelenecek ve ana öğün saatiniz geldiğinde çokta fazla acıkmış olmayacaksınız. Bu konu dikkat edilmesi gereken bir husustur.

4- Tuzlu ve hazır gıdalar tüketmeyin

Vücudunuzda herhangi bir ödem oluşmaması için hazır ve tuzlu gıdalardan uzak durun. Ödem atıcı besin olarak maydonozu limonlayarak tüketebilirsiniz. Yeşil çayda hem ödem atıcı hem yağ yakıcıdır.

5- Düzenli olarak spor yapın

Yapacağınız sporu sabah kahvaltıdan 1 saat önce yapın. 1 saat öncesinde hafif tempoda yapılacak koşu sizler için güzel bir egzersiz olacaktır. Zayıflamanıza oldukça fayda edecek bu egzersiz psikolojik olarakt kendinizi iyi hissetmenize sağlayacaktır.

6- Kararlı olun

Zayıflama adına kararlı bir davranış sergilerseniz, kendinizi daha çok seversiniz ve özgüveninizde hissedilir bir artış göreceksiniz. Kendinize motivasyon edici sözler söyleyin. Başaracağım çünkü kendime çok değer veriyorum gibi motivasyon edici sözleri söylemeyi ihmal etmeyin.


doktortavsiyesi

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir