İdeal Seks Süresi Ne Kadar?


İdeal seks süresi ne kadar? sorusu çoğu insan tarafından araştırılıp merak edilmektedir.Eşler için ilişkinin sürdürülebilir olması konusunda en büyük etkenlerden biride şüphesiz cinsel hayattır. Çiftler mutlu ve düzenli bir cinsel hayatı sahipse bu bağlılığı, arzuyu ve sevgi arttırır. Fakat bu konu ile alakalı büyük bir yanılgı mevcuttur. Çoğu çift yatak odasında ne kadar uzun bir süre zaman geçirilirse ilişkinin de buna oranla olumlu yönde ilerleyeceğini düşünmektedir. Düşünülenin aksine bu algı büyük bir yanılgıdan ibarettir.

Her ne kadar uzun süreli cinsel ilişki hayali kurulsa da, işler yatak odasında böyle ilerlememektedir. Çiftler bunu ilerleyen zamanlarda farkına varıp, anlamaktadır. Etkileyici cinsel bir ilişki uzun süren cinsel ilişkiler değildir. Fakat insanlar uzun ve hiddetli bir birleşimin etkileyici bir ilişki olduğunu düşünmektedir.

İdeal Seks Süresi Ne Kadar? Kıyas Yapmayın!

İdeal Seks Süresi Ne Kadar
İdeal Seks Süresi Ne Kadar

Öncelikle bilmeniz gereken şey cinsel bir birleşimden sonra sizin ilişkinizi diğer ilişkiler ile eşinizle oturup kıyaslamamanız gerektiğidir. Bu durum oldukça anlamsız ve gereksizdir. Üstelik ilişkinize zarar bile verebilir. Uzun süren cinsel ilişkilerde bile hem kadın hem erkek istediği tatminlik seviyesine ulaşamayabilmektedir. Aksine kısa süren cinsel ilişkilerde cinsel olarak yine hem erkek hem de kadın oldukça tatmin olabilmektedir. Yani bu durumun süre ile hiçbir alakası yoktur. Tamamen sizin eşinizle olan duygusal ilişkiniz ve performansınız ile alakalıdır.

Özellikle Türk toplumunda erkekler için uzun süren bir cinsel ilişki güç olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte cinsel başarı süre ile ölçülüp ne kadar uzun sürerse o kadar başarılı bir ilişki olacağı zannedilmektedir. Fakat bu durumun başarılı bir cinsel ilişki ile uzaktan yakından alakası yoktur. Başarılı ve doyurucu bir cinsel ilişkide ölçü kesinlikle süre değildir. Başarılı bir cinsel hayat, birleşme sırasında her iki tarafında orgazm olabilmesi ve cinselliğin her yönü için tatmin olması ile alakalıdır.

Peki İdeal Seks Süresi Var Mı?

İdeal seks süresi Ne Kadar? sorusuna gelecek olursak, cinsel ilişkilerde her iki tarafında orgazm olması ve ilişkinin doyurucu olması adına tabi ki de ortalama bir süre mevcuttur. Fakat vereceğimiz bu sürelerin altında veya üstünde olan ilişkilerde doyurucu olabilmektedir. Bu durum kadınla erkek arasındaki duygusal bağ ile bağlantılı olabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde ideal seks süresi ne kadar? sorusuna cevaben bir araştırma yapıldı. 10 yıl süren bu araştırmada cinsel ilişkilerin süresi tutuldu ve ortalama rakamlar çıkartıldı. Yeterli seks süresi ortalama olarak 4 dakika, ideal seks süresi ise ortalama 10 dakika olarak belirlenmiştir. 13 dakika ve üzeri ilişkiler ise yorucu olarak ilişki olarak nitelendirilmiştir.


doktortavsiyesi

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir