Cilt Ve Saç Tedavisinde PRP Yöntemi


Cilt ve saç tedavisinde PRP yöntemi artık uygulanabiliyor. Günlük cilt bakımının yanında yeni teknolojilerle birlikte profesyonel klinik desteği ile genç bir cilde sahip olmak artık mümkün. Uzmanlar cildin kendini yenilemesinde en etkili yöntemin kişinin kendi kanının kullanıldığı PRP yöntemi olduğunu vurguladı. PRP, diğer tedavilere kıyasla cildi doldurarak değil, cildi gençleştirerek kırışıklıkların önüne geçmekte ve yok etmekte. Bununla birlikte saç dökülmesine karşı ve kuvvetsiz saçlar güçlendirmek için yine PRP yöntemi uygulanmakta. PRP yöntemi saça uygulandığı takdirde saç, canlanıp kuvvetlenmekte.

Cilt ve saç tedavisinde PRP yöntemi uygulandığı takdir cilt anında doğal bir canlılık kazanmaktadır. PRP trombositten zengin plazma olarak tanımlanmaktadır. Trombositlerin iyileştirme gücü oldukça yüksektir. Bu nedenle kırışıklık, sivilce izleri, leke tedavisi, cilt sarkması, saç dökülmeleri ve cilt çatlaklarında kullanılan yeni bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücuttaki hasar görmüş dokuların onarılmasını sağlayan trambositler, lazım olan büyüme faktörlerini kan yapısında taşımaktadır. Cilde canlandırma ve onarma ile daha genç bir görünüm bu bileşenler vasıtasıyla sağlanmaktadır.

Cilt Ve Saç Tedavisinde PRP Yöntemi Anında Etki Ediyor!

PRP yönteminin uygulamasını en cazip hale getiren özellik ise uygulandığı an cilde gözle görülür bir değişiklik sağlaması. Kişiden alınan az miktardaki kan PRP tüpü içinde santrifüj cihazına yerleştirilmektedir. Santrifüj yapmada ki asıl maksat PRP ve PPP plazmalarını birbirinden ayırmaktır. Bu ayrışma sonucunda yukarıda bahsettiğimiz trambositten zengin plazma elde edilmektedir. Trambositten zengin plazma mezoterapi tabancasına yerleştirilerek cildin hasarlı olan bölgesinin onarılması adına 3 veya 4 seans uygulanmaktadır.

Cilt Ve Saç Tedavisinde PRP Yöntemi Herhangi Bir Reaksiyona Neden Olmuyor!

Cilt ve saç tedavisinde PRP yöntemi için dışarıdan herhangi bir yabancı madde vücuda alınmamaktadır. Kişinin kendi kanı ile yapılan tedavide, kanın santrifüj cihazına yerleştirilmesi sonucu trambositten zengin plazma elde edilmektedir. Kişi tamamen kendi kanı vasıtasıyla tedavi olmaktadır. PRP yöntemi tedavisinin uygulaması ise 30 ile 45 dakika arasında sürmektedir.

PRP Yöntemi Acı Hissettirmiyor

PRP yöntemi uygulanmadan önce cildin hasarlı olan kısımları yani PRP uygulanacak kısımlar 20 dakika öncesinden anestezik kremler kullanılarak uyuşturulur. Yukarıda bahsettiğimiz mezoterapi tabancasının uygulaması cilde konfor açısından oldukça yüksek rahatlık vermektedir. PRP yöntemi ile tedavi olduktan sonra sosyal yaşamınıza hemen dönüş yapabilmektesiniz. PRP yöntemi uygulandıktan sonra bu tedavi yüzünden sosyal yaşamınız herhangi bir aksaklığa uğramamaktadır.

PRP Yöntemi Saç Tedavisi İçin De Uygulanıyor

PRP yöntemi ile saç tedavisi de doku yenilenmesi yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. PRP yöntemi ile yapılan saç tedavisi, saç dökülmesini azalttığını gibi zayıflamış saç köklerini de canlandırmaktadır. PRP saç tedavisi yöntemi hem erkekler için hem de kadınlar için saç dökülme sorunlarına karşı bire birdir. Aynı cilde uygulandığı gibi saç tedavisi de mezoterapi tabancası ile yapılmaktadır.

Mezoterapi tabancasıyla saç dökülmesinin başladığı yere yada saç köklerinin zayıfladığı bölgeye enjekte edilmektedir. PRP yöntemi ile saç tedavisi ortalama 20 dakika kadar sürmektedir. Yine PRP yöntemi ile cilt tedavisinde olduğu gibi saç tedavisi de uygulandıktan sonra hemen sosyal hayatınıza geri dönüş yapabilmektesiniz. Kişi PRP tedavisi olduktan sonra saç dökülmesi azalıp saçın zayıf olduğu bölgeler güçlenerek saçlar hacim kazanmaktadır.


doktortavsiyesi

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir