Beslenme Çantaları Eğlenceli Ama Sağlıklı Mı?


Bu soru birçok ebeveyni düşündüren, çözüm bulmaya sürükleyen bir sürü cevabı içinde barındırıyor. Cevaplar her anne baba için aynı olsa da çözüm bulma yöntemlerinde çocuklara göre değişiklikler söz konusu olabilir. Çocuklara, sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için doğru besinleri seçmenin önemini aşılamalıyız. Her besinin vücutta nereye etki ettiğini anlatmalı ve tercihlerini sağlıklı ürünlere yönlendirmeliyiz. Evde bu durumu sağlamak mümkünken, okulda veya dışarıda olduğunuz sürece bu durum içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Endişe etmeyin! Bu durumu kontrol edemeyeceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz!

Çocuklar İçin Güvenli Besinlerle Donatılmış Sağlıklı Beslenme Çantaları Hazırlayın!

Beslanme Çantası Sağlıklı Mı
Beslanme Çantası Sağlıklı Mı

Zamanının yarısını okulda geçiren çocukların sağlıkları onlar için doğru tercihler yapan ebeveynlerin elindedir. Yeme içme alışkanlığı, küçük yaşlarda anne ve babanın tercihlerine, ailenin beslenmesine göre şekil alır. Sağlıklı besinler, ara öğünler tercih eden anne babaların çocuklara örnek teşkil etmesiyle ileride doğabilecek olan obezite sorunu ortadan kalkar. Beslenme şeklinizi benimseyen çocuğunuzun bunu okulda da devam ettirebilmesi için ona beslenme çantası hazırlayın. Beslenme çantası içerisine koyacağınız gıdalar ile çocuğunuzun sağlık sorunlarını en aza indirgeyebilirsiniz. Bu nedenle okul alış verişiniz sırasında en önemli konu beslenme çantası seçimidir.

Beslenme Çantası Alırken Dikkat Edilecekler

Beslenme Çantası
Beslenme Çantası

Beslenme çantası, okul yıllarında hazırlanmasına en özen gösterdiğimiz konudur. Peki, sağlıklı gıdaları taşıyan bu çanta nasıl olmalıdır? Kitap ve defterlerini taşıyan çocuklarınızı daha fazla yoracak büyüklükte bir beslenme çantası tercihi ile onu besinlerden uzaklaştırabilirsiniz. Ebatları taşımaya uygun, çocuğunuzu yormayacak bir model seçmelisiniz. Çantanızın iç hacmi de önemli bir konu! İçerisine öğlen yemeği ve ara öğün koyabileceğiniz hacme sahip olmalı. Kullanımı da basit olmalı ki çocuğunuz malzemelerini içerisinden kolayca çıkarabilsin!

Beslenme çantaları günümüzde işlevselliği dışında tasarımları ile de çocukların ilgisini çekiyor! Beslenme çantası modelleri arasında birden fazla seçenek bulmak mümkün. İlginç tasarımlar için Nezih’in beslenme çantaları kategorisini inceleyebilirsiniz. Çocuğunuzun en sevdiği çizgi film karakteri baskılı beslenme çantasını kendinin seçmesine izin verin. Göreceksiniz, kendi seçtiği bir çantayı zevkle taşıyacaktır. Böylece içerisindeki sağlıklı yiyecekleri yemesi için bir sebebi olacaktır.

Beslenme çantasını seçtikten sonra çocuğunuz için sağlıklı bir matara seçerek sağlıklı besin alımını sıvılarla da destekleyebilirsiniz. Unutmayın sağlıklı beslenen çocuklar da zihin performanslarının daha iyi olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Çocukların okul döneminde fiziksel aktiviteleri de yoğun olduğundan doğru seçilen besinler onlar için doğru enerji kaynağı olacaktır. Başarılı çocuklar için sağlıklı beslenme çantaları hazırlayarak onları her zaman destekleyen ebeveynler olduğunuzu gösterin! Sağlıklı vücut, mutlu, enerjik ve uzun bir yaşam demek unutmayınız!

Nezih’in beslenme çantası kategorisine (https://www.nezih.com.tr/kategoriler/207/beslenme-cantalari) hemen göz atabilir ve birbirinden farklı kaliteli modeli inceleyebilirsiniz.


Ev Sahibi

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir