Tatilde Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır?


Tatilde kilo almamak için neler yapılmalıdır sorusu özellik kadınların sıkça sorduğu bir sorudur.

Tatilde gezip dolaşıp, doyasıya eğlenmek varken aynı zamanda kilo almamak için ayrıca dikkat etmemiz gerekmektedir. Hal böyle olunca tatilde kilo alma endişesi tatili doyasıya yaşamamız konusunda önümüze engel koyar. Tatili otelde yapıyorsanız, orada çok tehlikeli bir yemek servisi olan, açık büfeler bulunur. Açık büfelerde en ağır tatlılardan tutun en yağlı yemeklere kadar birçok çeşit bulunmaktadır. İnsanlar bu yemekleri yiyip, havuzda veya denizde yüzmeleri gerekirken şezlongta güneşlenmeyi tercih etmektedir. Hal böyle olunca yedikleriniz üzerinizde kalır ve kilo almanız kaçınılmaz olur.

Tatilde Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Tatilde Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır
Tatilde Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır

 

Her şey dahil otelleri değil, butik otelleri tercih edin!

Tatilde kilo almamak için neler yapılmalıdır? diye sorup araştırdığınızda ve bu araştırma sonucunda elde ettiğiniz bilgileri uygulamazsanız, hiçbir ilerleme kaydedemezsiniz.
Tatilde kilo almak istemiyorsanız, her şeyden önce tatil planınızı bu bağlamda doğru şekilde planlamalısınız. Bizim tavsiyemiz açık büfe bulunan her şey dahil otelleri tercih etmek yerine, oda kahvaltının da dahil olduğu konaklama yerlerini yada butik otelleri tercih etmek çok daha doğru bir tatil planı olacaktır.

Aktiviteyi arttırın

Tatilinizi sadece yatmakla geçirmeyin, tatil bölgeleri aktivitelere oldukça elverişli bölgelerdir. Bu durumu değerlendirin ve aktivitelere katılın. Hiçbir aktivite olmasa dahi havuzda yada denizde yüzün. Eğer şezlongta güneşlenmeyi veya sürekli olarak yatmayı, uzanmayı tercih ederseniz tüm yedikleriniz üzerinde kalır ve tatilde iyi de bir kilo alırsınız. Sizlere tavsiyemiz, bol bol yüzün ve plajda top oynayın. Her tatil bölgesinde olmayabiliyor fakat varsa yelken, sörf ve dalma gibi sporları yapmak oldukça etkili bir kilo kontrol yöntemidir.

Tatile giderken yanınıza spor malzemeleri almayı unutmayın!

Tatilinizi yapacağınız otel çok fasilitel bir otel ise spor malzemelerinizi yanınıza mutlaka alın. Spor çorap ve spor ayakkabılarınızı yanınıza almanız önemli, çünkü gideceğiniz otelde sizlere çok lazım olacak. Tatil köyü gibi, çok fasilitel otellerde tenis kortları, basketbol sahaları ve fitness merkezleri mevcuttur. Bu imkanlardan yararlanarak artık hangi sporu yapmak hoşunuza gidiyorsa o spora günde en az 1 saatinizi ayırmanız hem sağlığınız hem de kilo kontrolünüz için oldukça değerli olacaktır.

Tatilde tatlılardan uzak durun

Tatilde kilo almamak için neler yapılmalıdır? sorusunun aslında en güzel cevabı “tatlılardan uzak durun” cümlesidir.
Tatilde yeme içme alışkanlığınız baştan aşağı değişir. Günlük hayatınızda çok sık görmediğiniz yiyecekleri tatilde devamlı görmek, ister istemez o yiyeceklere olan ilginizi artıracaktır. Birde her şey dahil otelde iseniz yukarıda bahsettiğimiz yiyecekler sürekli olarak burnunuzda biter.

Hamburgerler, patates cipsleri, mantılar, gözlemeler, kavurmalar, tatlılar, dondurmalar devamlı gözünüzün önünde durur. Bu tür yiyeceklerden uzak durmanın bir tek yolu vardır. O da onları bir şekilde görmemektedir.


doktortavsiyesi

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir