Scooby Doo Papa


Scooby Doo Papa şarkısı Big Shaq’e ait Man’s Not Hot şarkısına diss (hiciv) olarak yazılmıştır. Peki, diss nedir? Rap şarkıcıları tarafından kullanılan bir hiciv sanatıdır. Yani Bir rap sanatçısı bir şarkı yapar ve başka bir rap sanatçısı  da onun şarkısını yermek amacı ile ona karşı bir şarkı yapar. Kısacası bu challenge örneğidir. Challenge yani meydan okumadır. Yani Scooby Doo Papa challenge Big Shaq’in şarkısı olan “Man’s Not Hot”a bir meydan okumadır. Şarkının orijinali aşağıdadır.

Ancak Dj Kass tarafından ona diss olarak ortaya çıkan Scooby Doo Papa bir akım haline gelmiş ve bir meydan okumaya dönüşmüştür. Bununla ilgili Youtube’de yüzlerce video bulmanın mümkündür. Videonun orijinalini aşağıda paylaşıyorum:

Ancak bununla ilgili o kadar çok meydan okuma videosu çıkmıştır ki videoların gerçeklerini unutturacak kadar yaygınlaşmış ve komik bir meydan okuma akımı halini almıştır. 

Ancak bununla ilgili o kadar çok meydan okuma videosu çıkmıştır ki videoların gerçeklerini unutturacak kadar yaygınlaşmış ve komik bir meydan okuma akımı halini almıştır. Scooby Doo Papa nedir? Artık bir akımdır diyebiliriz. Kişilerin birbirlerine karşı cesaret ile dans edip karşı koydukları videoların genel adıdır. İşte o videolardan biri ekşi sözlükte yer alan diyaloglar. Bir çok kişinin çektiği ilginç videolar da vardır. İşte onlardan sadece bir tanesi:


Ev Sahibi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir