Örgü Modellerinde Yeni Bir Tarz: Leyla Hanımın Evi


Leyla bir ev hanımı. Amacı aile bütçesine katkı sağlamak. Kendisi bu işi her ne kadar aile bütçesine katkı sağlamak için de yaptığını söylese de o bir sanatçı. Çünkü ortaya çıkardığı ürünler bir sanat eseri. Günümüzde bir çok kişi tarafından instagram satış yapma alanı olarak keşfedildi. Bazı ev hanımları örgü yelek modelleri bazıları örgü bebek yapımı üzerine çalışıyor. Ancak eşine çok sık rastlanamayan bir şekilde Leyla o kadar şık ve ilgi çekici ayakkabılar üretiyor ki adeta büyülüyor.

Leyla hanımın örgü ayakkabı modelleri
Leyla hanımın örgü ayakkabı modelleri

Leyla Hanımın İnstagram Sayfası

Kurduğu instagram satış sayfası ile harikalar yaratan bu kadın hem üretiyor hem de güçlü ve özgür bir kadın örneği sergiliyor. Kurduğu instagram sayfasında ördüğü ayakkabılar ve  patikler ile tanınıyor. O kadar güzel modeller üretiyor ki adeta her birinden bir tane almak geliyor insanın içinden. Kullanıcı adı @orguleyla olan bu instagram satış hesabının yöneticisi bir kadın ve bir emekçi. Bazen ürünlerini üretmek için haftalarca çaba sarf ediyor. Dikiyor tekrar bozuyor söküyor ve o kadar çok uğraşıyor ki fabrika çıkışı değeriz ürünler ile karşılaştırılamayacak kadar büyük bir kalite farkı ortaya koyuyor.

Örgü ayakkabı
Örgü ayakkabı

Örgü Çeşitleri ve Kullandığı Ürünler

Lanosu, Kanavizce gibi ipler kullanarak imalatını gerçekleştiriyor. Mesela bir erkek ayakkabısını üretmesi yaklaşık olarak on gün sürüyor. Tabi bu üretime başlama süresinin öncesini saymadan. Çünkü bu ayakkabılara uygun ip bulmak o kadar zor ki. Örgü ayakkabı denilince akla Leyla hanım geliyor. Sayfasına baktığınızda göreceksiniz ki faklı tasarımlar ve ciddi bir emek artı kalite kokuyor.

Pembe örgü ayakkabılar
Pembe örgü ayakkabılar

Leyla Hanımı farklı Kılan Ne?

Öncelikle asla kendi içine sinmeyen bir şeyi başkalarına satmıyor. Kendi ifadesi ile örgü ayakkabı ve örgü çeşitleri sepetinden oluşan diğer ürünleri içine sinmediği takdirde defalarca söküp dikiyor. Onu da farklı kılan bu. Bunun yanında asla kalitesiz bir malzeme kullanmıyor. Ayrıca kendi ürettiği ürünleri kendisi de kullandığı için her bir örgü ayakkabı ya da örgü patik kendine dikiliyormuş gibi emeğini ortaya koyuyor. Fiyatları 150-200 lira arasında değişiyor. Yani bir ürün için nerede ise 10 gün vakit harcıyor ama bu kadar düşük bir fiyata satıyor. Bu bir reklam metni olmadığı için şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki kesinlikle çok uygun fiyatlara sahip. İnanıyorum ki çok kısa süre sonra Leyla hanım örgü ayakkabılarını müşterilerinin siparişlerine yetiştiremeyecek. Leyla Hanımın sayfasını ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Leyla Hanımın Örgüleri
Leyla Hanımın Örgüleri

Ev Sahibi

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir