Kadın Erkek Birleşme Anı


Cinsellik insanların fizyolojik ihtiyaçlarının başında gelmektedir. Ancak bu bir süreçtir ve bu süreçte en önemli an kadın erkek birleşme anıdır.

Cinsellik tam anlamı ile bir tutkuyu ifade eder. Bu süreç sadece bedensel eylemlerden oluşan bir zaman dilimini ifade etmez. Kadın erkek birleşme anı cinsel bir davranış biçiminin hem sonucu hem de başka bir sürecin sebebidir. Arzu kavramı kişilerin yani cinsel birleşmeyi yaşayacak olan tarafların birbirlerine karşı olan isteğini ifade eder. Ancak bu istek zihinsel olarak hazır olmayan bir çok kişide dakikalara sığacak kadar anlamsız bir eylem olarak sonlanır. Ancak tutku ile birleşen arzunun sonucunda kadın erkek birleşme anı cinsellik dediğimiz sürecin içerisinde sadece bir andır.

Kariyer İle Cinsellik Arasındaki Orantı

Kariyer İle Cinsellik Arasındaki Orantı
Kariyer İle Cinsellik Arasındaki Orantı

Toplum bireylerden oluşan bir organizmadır. Sağlıklı toplumların inşası için de sağlıklı bireylere ihtiyaç vardır. Ancak feodal yapının devam ettiği toplumlarda sağlıklı bireyler türüne az rastlanırlar. Kariyer cinsellik ile bağlantılı mıdır? Evet. Çünkü toplumu oluşturan bireylerin düzenli bir cinsel hayatı olmazsa sosyal hayatı ve kariyeri de sağlıksız devam eder. Gerek toplumun ve geleneklerin öngördüğü kurallar çerçevesinde olsun gerek zihinsel bir sürecin ortaya çıkardığı bir eylem olarak olsun cinsellik olgusu düzensiz ve eksik olduğu zaman travmatik süreçlere zemin hazırlıyor.

İlişki Pozisyonları

İlişki Pozisyonları
İlişki Pozisyonları

 

İlişki pozisyonları aslında kadın erkek birleşme anı önce ve sonra farklılaşan karşılıklı arzunun tutku ile birleşmesi sonucu sadece bedensel aktivite olmayan cinselliğin bir yaşam biçimi haline geldiğinin göstergesidir. Bu yazımızda ilişki pozisyonlarına tek tek değinmeyeceğiz. Ancak cinsellik kategorimiz altında yer alan diğer yazıların içerisinde bulabilirsiniz.

Kamasurta ve İlişki Pozisyonları

Kamasurta ve İlişki Pozisyonları
Kamasurta ve İlişki Pozisyonları

 

Kamasutra aslında kelime anlamı olarak zevk kitabı demektir. Uzun yıllar önce Hindistan’da ortaya çıkmış bireysel ve toplumsal zevk almanın yollarının anlatıldığı kitaptır. İçerisinde ilişki pozisyonları da yer alan bu kitap bir çok öğretiye öncülük etmiştir. Cinsel öğretilerin de yer aldığı bu kitapta yüzelerce pozisyon bulunmaktadır. Kelimenin günümüzdeki kullanımı, sonuç odaklı cinsel ilişkiden kurtulup zamana yayılan ve haz duygusunu arttıran bir yapıya bürünmesini sağlamaktır. Bu yüzden kadın erkek birleşme anı tek başına bir şey ifade etmiyor.

Hamilelikte İlişkiye Girilir mi?

Hamilelikte cinsel ilişki
Hamilelikte cinsel ilişki

 

Hamilelikte ilişkiye girilir mi sorusunun cevabı hep bir yanılgıdır. Eğer farklı bir sorun yoksa ve kanama durumu yoksa tabi ki ilişkiye girilebilir. Hatta misyoner pozisyonlarda dahi seks yapsanız bebeğe zarar vermeyecektir. Ancak normal koşullarda bu geçerlidir. Yani doktorunuzun size söylediği ekstra bir durum yoksa. Hamilelik sırasında cinsel birleşmenin acı verdiği ve hamilelik sırasında seksin sizi soğuttuğu konuları da tamamen bir yanılgı ve hatadır.


Ev Sahibi

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir