Yaz Düğünü Yapacaklara 15 Tavsiye


Yaz ayları; Haziran, Temmuz ve Ağustos, evlenmek için yılın en popüler ve güzel zamanlarıdır. Yaz düğünü de gelin ve damat için eşsiz bir fırsattır evlenmek için. Yaz aylarında günler daha uzun, güneşlidir. Bu yüzden açık hava mekanlarıda düğün yapmak için bolca seçenek vardır. Fakat aynı zamanda, yaz aylarında yapılan düğünlerde azda olsa zorluk çekilebilir. Bu zorluklardan kasıt; ter, böcek ve güneş yanığıdır. Gelecek olan misafirleri daha rahat bir ortamda tutmak için elinizden geleni yapmak istersiniz. Bu yüzden bunlara dikkat etmelisiniz.

Kendi düğününüzü planlamak, bir arkadaşınızın ya da aile üyelerinden birinin düğün planlamasına yardımcı olmak için size vereceğimiz ipuçları ile, daha kolay ve konforlu bir yaz düğünü organizasyonu yapabilirsiniz.

1. Düğünün Yapılacağı Mekanı Kontrol Edin

düğünde mekan seçiminin önemi
düğünde mekan seçiminin önemi

Düğün tarihinden birkaç gün önce, düğünün yapılacağı mekana gidip son kontrolleri yapmalısınız. Mekanın dizaynı ve benzeri şeyleri önceden belirlemelisiniz. Her şeyin en iyi şekilde olabilmesi için bu konuda çok titiz olmalısınız.

2. Güneş Gözlüğü Sağlayın

konuklara güneş gözlüğü
konuklara güneş gözlüğü

Konuklarınıza güneş gözlüğü sağlamanız, düğününüze stil katmanın eğlenceli ve şık bir yolu olabilir. Ayrıca konukların güneş gözlüklerini hatıra olarak götürmeleri için bir hediyelik pakete koyabilirsiniz.

3. Şemsiye Sağlayın

sıcaktan ya da yağmurdan korunmak için şemsiye
sıcaktan ya da yağmurdan korunmak için şemsiye

Güneş gözlüklerine benzer şekilde, şemsiyeler misafirlerinizin töreni sorunsuz bir şekilde görmelerine yardımcı olmak için harika bir seçenek olabilir. Ayrıca, şemsiyeler bir soğutma eşyası olarak da kullanılabilir. Güneşin tam tepede olduğu vakitlerde şemsiye kullanımı, düğünün daha rahat geçmesi için oldukça önemlidir.
Bunlar güneş gözlüklerinin yerine tercih edilebileceği gibi beraber de kullanılabilir.

4. Serinletici Fan Kullanın

serinletici fan kullanılabilir
serinletici fan kullanılabilir

Şemsiye ya da güneş gözlüğü fikrine sıcak bakmıyorsanız, bir yaz düğünü boyunca sıcağı yenmek için kullanacağınız fan’lar düğüne gelen konuklarınızı memnun edecektir.

5. Misafirlerin Ayaklarına Önem Verin

sandaletler düğün için yedekte dursun
sandaletler düğün için yedekte dursun

Açık parmaklı ayakkabılar, açık hava yaz düğünlerinde serinlemek için harika bir yol olabilir. Özellikle tören sahilde ise serin tutmak için flip flop veya sandalet tarzı ayakkabılarla misafirlerinize daha iyi bir düğün konforu sunabilirsiniz.

6. Limonata İstasyonu Kurun

limonata istasyonu iyi bir fikir olabilir
limonata istasyonu iyi bir fikir olabilir

Sıcak bir yaz gününde, soğuk bir limonatadan daha iyi ne olabilir? Konuklarınıza bir iyilik yapın ve bir limonata istasyonu sağlayın. Soğuk limonata, su’dan daha iyi bir içecek olabilir.

7. Mevsimlik Meyveler Kullanın

yaz düğününde yaz meyveleri

Mevsimlik yerel olarak yetiştirilen meyveler ile konuklarınıza tören sırasında atıştırmak için iyi bir fırsat sunabilirsiniz. Bu sayede düğünün işleyişi ve görünümü daha iyi bir hal alabilir.

8. Düğünü Kır Çiçekleri İle Süsleyin

kır çiçekleri ile diğini güzelleştirin
kır çiçekleri ile diğini güzelleştirin

Töreni süslemek için mevsimlik kır çiçekleri kullanın. Bu, yaz düğününüze ayrı bir hava ve  enerji katacaktır. Kullanacağınız çiçekleri sadece bir yere sabit olarak belirlemeyin. Farklı ve görünümü uyucak şekilde dizin.

9. Yaz Renklerini Kullanın

yaz renklerini tercih edin
yaz renklerini tercih edin

Töreninizde uygun yaz renkleri kullanmayı unutmayın. Pembe, sarı, turuncu, açık mavi ve yeşil gibi hafif, eğlenceli renkler, yaz mevsiminde yaz mevsimi hissini vermenin kısa  bir yolu olabilir.

10. Farklı Bir Organizasyon Ayarlayın

düğünde konukları eğlendirmek için farklılıklar yapın
düğünde konukları eğlendirmek için farklılıklar yapın

Konuklar için öğleden sonra bir gün düzenleyin; su kaydırağı ve su tabancalarının bulunduğu ve buna benzer eğlence tarzi şeyler ortaya koyarak insanların sıkılmamasını  önleyebilirsiniz. Düğün öncesi bu tarz organizasyonlar, gelen misafirlerini birbirini tanıması ve kaynaşması için de oldukça iyi bir fırsattır.

11. Çocukları Düşünün

düğünde çocukları göz ardı etmeyin
düğünde çocukları göz ardı etmeyin

Düğün organizasyonu sırasında, gelen misafirlerin çocuklarına özel bir alan hazırlamanız, çocuklar için çok eğlenceli bir hale geleceği gibi, ailelerde rahat bir şekilde düğünün keyfini çıkaracaktır.

12. Sinek Ve Böceklerden Korunun

Sivrisinekler için önlem alın
Sivrisinekler için önlem alın

Düğün öncesinde sinek ve böceklerden korunmak için vücudunuza sinek kovucu sprey sıkabilirsiniz. Bunun yanısıra, konuklarınızın da rahat edebilmeleri için bu spreyleri onlara da sağlayabilirsiniz. Eğer herkese tek tek uygulama imkanı bulamazsanız, düğün mekanına sürekli sprey sıkılmasın sağlayın.

13. Yaşlı Konuklara Özen Gösterin

yaşlı konukları önemseyin

Düğüne yaşlı konukların da geleceği muhtemel olacağı için, yer düzenlemesi yaparken özellikle gölge bir yer ayarlayarak yaşlıların burada oturmalarını sağlayın. Bu hem içinizi rahat ettirecek hem de konumların hoşuna gidecektir.

14. Akşamüstü Şal Temin Edin

serin havalar için şal bulundurun
serin havalar için şal bulundurun

Yaz düğünü de olsa akşama doğru havanın serinlemesi, konukları üşütebilir. Bu yüzden belirli bir yere kadınların kullanabileceği şallar koyun.

15. Acil Durum Çantası Bulundurun

Acil duumlar için ilk yardım çantası
Acil duumlar için ilk yardım çantası

Düğünde her ihtimale karşı bir Acil Durum Çantası bulundurun. Konuklardan birine acil müdahale gerektiğinde bu çanta, önemli bir rol oynayabilir.


Ayrıca düğün yapmak için ne kadar para lazım ve düğün için neler gerekli konularında bilgi almak için bu yazılarımızı da okuyabilirsiniz.


 


Ev Sahibi

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir