Kek Çeşitleri Nelerdir?


 

Kekin Türk mutfağında oldukça önemli bir yeri vardır. Öyle ki hem aile kendisi için, çocuklar için veya yakın veya uzak fark etmeksizin gelen misafirleri ağırlarken soframızı renklendiren ve tatlandıran en nadide tatlı yiyeceklerdendir. Kek çeşitleri nelerdir?

İçerisinin son yıllarda gittikçe çeşitlenip lezzetlendiğini söyleyebiliriz. Bunun sebebi de şüphesiz mutfağımızın ve halkımızın ağız tadı ve yaratıcılığı. Size genel olarak bir fikir oluşturması açısından en meşhur, en lezzetli ve en çok tercih edilen keklerden birkaçını sunmaya çalışacağız. Bunlar arasından damak tadınıza ve tercihinize göre en uygununu seçebilirsiniz.

  1. Ağlayan Kek TarifiBu kek hem kreması hem çikolata sosu ve akışkan kıvamıyla çoğu kişinin kalbinde tart kurmuştur.

Ağlayan Kek
Ağlayan Kek (Görsel Kaynak)
  1. Armutlu-Cevizli Kek: Hem meyve hem ceviz gibi farklı iki tadı bir araya getiren bu kek, oldukça seviliyor.

Armutlu-Cevizli Kek
Armutlu-Cevizli Kek (Görsel Kaynak)
  1. Bademli Kek: Bademin tatlı olan her şeye ne kadar yakıştığını bilmeyen yoktur. Eğer denemediyseniz mutlaka denemelisiniz.

Bademli Kek
Bademli Kek (Görsel Kaynak)
  1. Brownie KekFazla kabarmayan formu ve efsane çikolata lezzeti ile sizi tatlıya doyuracak lezzetlerdendir.
Brownie Kek
Brownie Kek (Görsel Kaynak)
  1. Tarçınlı Kek: Tarçının o efsane kokusu ve inanılmaz tadıyla keki taçlandırmasın kim hayır diyebilir! Ayrıca tarçının şekeri dengelemesi ise ayrı bir tercih konusu.

Tarçınlı Kek
Tarçınlı Kek (Görsel Kaynak)
  1. Cevizli Kremalı Kek: Cevizi sevmeyen yoktur, keke de çok yakışır. Biraz daha tatlı tadı vermek ve yumuşatmak için kekin üzerine yayılan krema ile kekiniz şaha kalkmış olacak!

Cevizli Kremalı Kek
Cevizli Kremalı Kek (Görsel Kaynak)
  1. Çaylı Kek: Çayın hiç alışık olmadığımız bir versiyonu! Kendisinden beklenmeyecek kadar iddialı ve lezzetli. Mutlaka denemelisiniz!

Çaylı Kek
Çaylı Kek (Görsel Kaynak)
  1. Çikolatalı Kek: Adı üstünde, çikolata bu kekin altını üstünü her yerini sarmış durumda. ve kendini yedirdikçe yediriyor!

Çikolatalı Kek
Çikolatalı Kek (Görsel Kaynak)
  1. Çikolatalı Vanilyalı Kek: İki renkli yapılan bu kek, bir kısmı hafif ve buram buram vanilya kokan hali, diğer yanda mis gibi çikolatalı katıyla sizi kendine hayran edecek!

Çikolatalı Vanilyalı Kek
Çikolatalı Vanilyalı Kek (Görsel Kaynak)

 

Denemek İsteyeceğiniz Çok Özel Kek tarifleri listesi için tıklayınız.


Ev Sahibi

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir