Beylikdüzü Polis Tecavüzü

Bu gün yani 20 Mart 2018 . Tarihe not düşmek adına tarihleri de atmış olalım. Yine bir kadın ve yine bir tecavüz skandalı ile karşı karşıyayız.


Ekip otosunda yaşanan bu skandal dudak uçuklatacak cinsten. 6 Ocak 2018 tarıhinde gezmeye çıkan bir kadın polis memurunun tacizine uğradı. Beylükdüzü polis tecavüzü olarak basına yansıyan olayın ayrıntıları şu şekilde (Haber kaynağı: Hürriyet) : 

beylukduzu polis tacizi - Yeni İçerik

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında hazırlanan iddianameye göre olay 6 Ocak 2018 tarihinde yaşanmıştır. Hürriyet haberden Ceylan Sever'in haberine göre gece eve dönmek için yola koyulan P.T. Beylikdüzü Büyükşehir Caddesi üzerinde iki polis memurunun da içinde olduğu devriye aracına rast gelir. İddiaya göre evine dönmek için yolda olan kadına evine götürmeyi teklif eder. Ancak ısrara dayanamayıp arka koltuğa geçer. Kendi evinin önünde duran polis memuru şarhını alma bahanesi ile durur ve arka koltukta oturan kadını da davet eder. Ancak bunu P.T. reddeder.

Tacavüz Ettikten Sonra Taksi Durağına Bıraktı

İddiaya göre daha sonra aracı ıssız bir yere çeken polis memuru "abi ben dayanamıyorum" diyerek şoför kolduğundan indi ve kadına tecavüz etti. Kadının "hamile kalırsam ne olacak" sorusu üzerine "hayır bir şey olmaz" diye cevap verdi. Daha sonra evinin yakınındaki taksi durağına bıraktı ve ayrılırken "tekrar görüşelim" dedi. 

Hemen 155'i Aradı ve Durumu Emniyete Bildirdi

Arabadan inen kadın hemen İstanbul Emniyet Amirliği ile irtibata geçti ve olayı anlattı. Kadın tecavüzü ile ilgili yaşanan bu skandal üzerine ekipler hemen gerekli tespiti yaptı ve işlemi başlattılar. Yakalanan polis memuru daha önce tanıştığını söyledi ve diğer arkadaşı ise olayı tam olarak görmediğini belirtti. Adli kontrol şartı ile serbest kalan polis memurları tutuksuz yargılanıyorlar.

Yargılanma Süreci

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame şüphelilerden birinin ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçu iddiası ile 12 yıldan 18 yıla, diğer arkadaşının ise ise ‘nitelikli cinsel saldırı suçuna yardım etme, kamu görevlisinin suçu bildirmemesi’ suçları ile ilgili 6 yıl 6 aydan 11 yıla kadar cezalandırılması isteniyor. Şu anda mahkeme iddianameyi kabul etti ve süreç devam ediyor.

[zombify_post]


Ev Sahibi

6 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir