Kadınların Yaz Tatilinde Gitmek İsteyecekleri 5 Yer


Gün geçtikçe özgürleşen, güçlü hale gelen kadınlar, geçmişe nazaran yaşamın hemen her alanında kendi kendilerine hareket edebiliyor. İç dünyasında yatan gücü ve özgürlüğü fark etmeye başlayan kadın, özel hayatından tutunda iş hayatına kadar; tek başlarına seyahat etmek gibi cesaret isteyen işleri bile kimseye muhtaç olmadan yapıyor. Bizde bu yüzden yakın arkadaşlarıyla, aileleriyle ya da okul arkadaşları ile gezmeyi seven kadınları oldukça bilgi sahibi edecek bir yazı yazdık. İster kız kıza isterse de yakın dostları ile gezmek, eğlenmek, öğrenmek ya da tek başına yeterli olduğunu kanıtlamak için yola çıkmayı hedef haline getiren kadınlar, bu yazı sayesinde birçok bilginin sahibi olacak. İşte kadınların yaz tatilinde gitmek isteyecekleri yerler;

Kız Kıza Gidilebilecek Tatil Beldeleri
Kız Kıza Gidilebilecek Tatil Beldeleri

1-) Modanın Başkenti: Milano

Milano
Milano

İtalya’nın ve dünyanın moda yaşamını elinden hiçbir zaman bırakmayan Milano, kadınlara özel olarak yaz tatilinde gezilecek yerler listemizin en üst sırasındaki şehirlerden biri olmuştur. Modaya yön veren lider şehir, yıl içerisinde milyonlarca ziyaretçi çekiyor. Bu şehirin tarihi kalıntıları elbette ki görülmeye değer ancak gelen ziyaretçilerinin çoğu bu şehri modanın merkezi olduğu için tercih ediyor ki bir kadının en çok değer verdiği şeylerden biride bu. Milano, trendleri takip edip yeniliklere seyirci kalmamak ve içinde olmak için yaz tatilinde gezilecek bir yerdir.

Eğer çok abartılı olduğunu düşünüyorsanız o halde şu örneği okuyabilirsiniz; Bu bölgeye sadece alışveriş amaçlı Milano turu düzenleyen firmalar var; çoğunluğu kadın olan bu ziyaretçiler, belirli aralıklarla modayı yakin takibe almak için burayı ziyaret ediyorlar. Bu ziyaretçilere dünyaca ünlü olan marka ve tasarımcılar da bu ziyaretçileri dahildir. Hatta özellikle marka ve tasarımcılar öncülük ettiği için bile bu şehire gelmek isteyen kadınlar var. Durum böyle olunca her zaman pahalı ürünler vardır diye düşünmeyin. Bu markaların birçoğunun outlet satış yerleri olan mekanları var.

2-) Doğal Güzellikler Cenneti: Hallstatt

Hallstatt
Hallstatt

Hallstatt, kafa toplamak ve doğa ile iç içe olmak isteyenler için oldukça ideal bir yerdir. Canınız çok sıkkın ve kendinizi şehir hayatından uzağa atmak istiyorsaniz burayı özellikle yaz aylarında tercih edebilirsiniz.

Bir yanı göl diğer yanı ise görkemli Alp Dağları’yla çevrili olan bu mekan, tek başına seyahat etmek isteyen her kadın için müthiş bir alandır.

Bambaşka bir insan olarak döneceğiniz Hallstatt, aynı zamanda unutulmayacak manzaralara ve doğanın sesine kulak veren bir atmosfere sahip. amatör ve profesyonel olarak fotoğrafçılıkla uğraşanların sık sık ziyaret ettiği ettiği bölgede; göl kenarında balık yemekten saatlerce yürüyüş yapmaya ve huzur içerisinde kitap okumaya kadar pek çok şeye imkân vermektedir.

3-) Alışveriş Cenneti: New York City

Alışveriş Cenneti: New York City
Alışveriş Cenneti: New York City

İndirim gördüğü an kendine hâkim olamayan kadınların gittiği New York, alışveriş cenneti yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır Dünyaca ünlü butiklerden tutun da bit pazarlarına kadar birçok farklı imkanlarıyla hemen her bütçeye uygun olan New York, bir kez dahi olsa kadınların görmesi gereken yerlerden biridir.

Kafa dengi sizin gibi alışverişi seven bir kadın dostunuzu da alın yanınıza ve alışverişin keyfini çıkarın. Bu şehirde şuraya kesin gitmelisiniz dediğimiz yerleri söyleyecek olursak; Macy’s, Bedford Caddesi, Chelsea Pazarı, Madison Caddesini örnek olarak gösterebiliriz.

4-) Eğlencenin Kalbi: Disneyland, Paris

Disneyland
Disneyland

Hemen her kadının, eğlenceye vakit ayırması gerektiğini düşünürsek, alışveriş cenneti yerler sonrasındaki yerimiz, yoruluncaya kadar birçok farklı türden eğlence bulunabilecek Paris Disneyland diyebiliriz. Günlerce eğlenmek isteyeceğiniz bu dev oyun mekanlarında belki de çocuklardan daha çok eğlenebilirsiniz.

5-) Kız Kıza Eğlence: Ibiza Adası

Ibiza Adası
Ibiza Adası

İspanya’da şahane bir adaya ev sahipliği yapan Ibiza, gece hayatını seven kadınlara da hitap edebilecek bir yerdir. Bu ada, renkli yaşamı seven, enerjisi tükenmeyen, deyim yerindeyse deli dola kadınların görmesi ve eğlenmesi gereken ideal bir yerdir.

Muhteşem plajları, tertemiz suyu ve unutulmaz manzarası sayesinde bu ada’da gün boyu denizde kalmak isteyebilirsiniz. Bu ada’da bol bol dalış yapabileceğiniz, denizden bunaldığınız anlarda tarihi dokularını da gezebileceğiniz bu ada sayesinde kaybettiğiniz enerjinizi geri toplayabilir, üstün bir de enerji depolayabilirsiniz. Böylelikle gelecek dönemlerde daha verimli bir çalışma programı yapabilirsiniz.


Ev Sahibi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir