Hanımın Evi’nin Yazarları ve Seviyeleri


Hanımın Evinin Hanım Yazarları

Hanım Yazar:

Bu kategoride yer alan yazar kadrosu site üyelerinin tamamını kapsamaktadır. Hanımın Evi’nin “hanım yazarlar” kadrosunda yer almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sadece sitemize üye olmak.

Hanım yazarlar yazılarını aşağıda gördüğünüz basit içerik ekleme formuna girip “Ev Sahibi”nin onayına gönderecekler. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra yazıları web sitesinde ‘24 saat içerisinde’ yayınlanacak. Yazılar yayınlandıktan sonra yazarlar mail ile bildirilecek.

 

 

Hanım Yazarlar tarafından kullanılan içerik ekleme formu
 • Yukarıdaki Formda hanım yazarlar ilk önce en üstte yer alan “içerik başlığı” kısmına can alıcı bir başlık girmeleri gerekmektedir. Çünkü yazı onaylandığında ana sayfada yer alır ve okuyucular bu başlığa bakıp yazıyı okuyup okumama kararı alırlar.
 • Onun altında yer alan “etiketler” kısmına yazarlar yazılarını en iyi özetleyen kelimeleri girmeliler. Mesela ayvanın ve kış meyvelerinin sağlığa iyi geldiğini anlatan bir yazı yazdınız. O zaman etiket olarak şu şekilde yazmanız yerinde olacaktır: “ayva, kış meyveleri, sağlıklı yaşam”.
 • Üçüncü sıraya okuyucular tarafından görünmesini istediğiniz sosyal medya hesaplarınızı girebilirsiniz.
 • Kategori seçenekleri arasından sadece bir tanesini seçmek zorundasınız. Yani yazınızı en uygun olduğunu düşündüğünüz kategoriye yerleştirin.
 • Onun altında yazınızı eklemek için geniş bir alan ayrılmıştır. Metni buraya girilecektir. Hemen yazı ekleme boşluğunun üstünde yer alan “ortam ekle” seçeneğini kullanarak fotoğrafı istediğiniz yere ekleyebilirsiniz ve düzenleyebilirsiniz.
 • En altta ise bir tane fotoğraf göndermeniz istenmiş. Bu okuyucuların başlık ile beraber görecekleri fotoğraftır. Yani yazınız ana sayfada paylaşılınca bu fotoğraf arka fonda paylaşılacağı için çözünürlüğü, renk uyumunu ve fotoğrafın ifade ettiği anlamı yazının içeriğine uygun seçiniz.

Herhangi bir sıklıkta yazı paylaşmaları gerekmemektedir. Yani diledikleri zaman diledikleri kategorileri seçip paylaşımda bulunabilirler. Ancak “Hanım Yazar” statüsünden “Gönüllü Yazar” statüsüne yükselebilmesi için onaylanmış 100 içeriğinin bulunması ve yazı kalitesinin belli standartları yakalaması gerekmektedir. Onaylanmış 100 içeriği olan yazarlara Ev Sahibi “gönüllü yazar olmak ister misiniz?” diye talepte bulunulur? Eğer kabul ederse bir üst kategoriye geçebilir.

Yazarların yazılarının onaylanması için:

 • Girilen içerikler minimum 200 kelimeden oluşmalıdır.
 • İmla kurallarına dikkat edilmelidir.
 • Minimum iki görsel yüklemelidirler. Birisi yazı ana sayfada paylaşıldığı zaman görünecek diğeri içeriğe eklenecektir. Fazla görsel kullanmaları yazarlar için avantaj oluşturur.

 

Hanımın Evinin Gönüllü Yazarları

Gönüllü Yazar:

Ev sahibi tarafından direkt atanmış veya “Hanım Yazalar” arasından yükselmiş kişilerden oluşmaktadır. Ayrıca direkt gönüllü yazar olmak için referans yazılarınızı ekleyip buradan başvurabilirsiniz. Yazarlar yazıları yazıldıktan sonra Ev Sahibi tarafından incelemeye alınır. Ya direkt onaylanır ve yayımlanır ya revize için mailine geri gönderilir ya da küçük değişiklikler ile yayınlanır. Bu klasmanda yer alan yazarların bir kaç sorumluluğu vardır:

 • Öncelikle kendilerinin belirledikleri sıklıkta (1 hafta, 2 hafta, 1 ay) yazı göndermeleri zorunludur. Yani gönüllü yazar yazı gönderme sıklığını kendi belirler. Ancak o belirlediği sıklığa uymak zorundadır.
 • Gönderdiği 4 yazıdan birinin konusu Ev Sahibi’nin footera eklediğiönemli konular içerisindeki yazılardan seçilip yazılmak zorundadır.
 • Gönüllü Yazarların herhangi bir yazı gönderme üst sınırı yoktur. Teslim etmeleri gereken yazıları zamanında teslim ettikten sonra diledikleri kadar yazı gönderebilirler.
 • Yazarlar kurallara uymadıkları takdirde bir alt seviyeye düşürülecektir. Ancak oradan tekrar yükselmek mümkündür. Yapmaları gereken şey 100 tane onaylanmış yazı eklemek olacaktır.
 • Yazarlar yazılarını yetiştiremeyecekleri durumda Ev Sahibin’den [email protected] adresine mail gönderip izin alabilirler. Birkaç gün geciktirmesine izin verilebilir.
 • Yazıların 400-600 kelime arasında olması tavsiye edilir.
 • “Uzman yazar” statüsüne yükselmesi için onaylanmış 100 yazısı olması gerekir.
Hanımın Evinin Uzman Yazarları

Uzman Yazar:

Direkt Ev Sahibi tarafından teklif götürülmüş olup kendi alanında uzman kişilerden oluşur. Yazıları herhangi bir onaya tabi olmadan direkt yayınlanır. Ancak dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır:

 • Yazıların uzunluğunu kendileri belirlerler. Fakat 400-750 kellime arasında olmaları yazıların okunabilirliği açısından önemlidir.
 • Yazı gönderme sıklığı kendileri tarafından belirlenir ancak bu sıklığa dikkat etmeleri gerekir.
 • “Önemli konular” kısmından yazı seçip yazmak zorunda değildirler. Ancak buradaki konulardan ilgilerini çekenler olursa yazabilirler. Çünkü bu konular kadınlar tarafından çok sorulan sorulara göre ve merakları doğrultusunda hazırlanmıştır.
 • Yazı gönderim sayısı olarak bir alt limit yoktur.

 

Dikkat!!! Önemli Notlar…

 • Ev Sahibi tek taraflı olarak yazarlar ile ilgili tüm işlemleri sonlandırma hakkına sahiptir.

Ev Sahibi

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir