haniminevi.com nedir?


Kadın! Bu kelimenin tek başına ifade ettiği anlam o kadar çoktur ki bazen bir anneyi ifade eder bazen bir eşi, bazen bir kız kardeşi… Kadın derindir, nazenindir.  Hayat arkadaşı, hayatın ta kendisidir. Fizyolojisinin yanında anlamın da ifade ettiği soyut bir güzelliği barındırır. Ancak kadın kendi başına güzeldir. Kendi olduğu için, kadın olduğu için yani. Başka biri söylediği için yada öyle düşündüğü için değil. Hanımın Evi yepyeni bir dijital dergi olarak karşımıza çıkıyor.

“Hanımın Evi” platformu başta ev hanımları olmak üzere tüm kadınlara ayna tutmayı amaçlamaktadır. Yani bir kadın aynanın karşısına geçip “ayna ayna söyle bana benden daha güzel biri var mı?” demeye ihtiyacı yoktur. Kadın bilecek ki ayna yine kendisi. Kendisini kendi yansıtacak ve kendi anlatacak. İşte kadınların kendilerini anlattıkları bir platform haniminevi.com.

İki ana temayı ön plana çıkarıyoruz. İlki kadın. Acılarıyla, yaşam tarzıyla, ideolojisiyle, dik duruşuyla, kokusuyla, sesiyle, bedeniyle, ruhuyla salt anlamda bir kadın. Diğeri ise ev.  Rengiyle, şekliyle, dekorasyonuyla, mutfağıyla, yapısıyla, duvarları ile yaşam alanımız ev. Ancak kadın ve ev temasını yan yana getirdiğimizde ayrı sosyolojik anlamlar ortaya çıkıyor. Çünkü ev kadın ile vardır. Modern öncesi toplumda özel mülkiyet anlayışında ev demek kadın demekti. Evin inşası kadının yeni bir toplum inşa etme sürecindeki rolü ile ilgilidir.

Her kadın aslında bir ev hanımıdır. Kadının bir ayağı toplumda iken diğer ayağı ise evdedir. Çünkü kadın bir annedir. Çünkü kadın bir eştir. Çünkü kadın bir aşçıdır. Bu kadının toplumdan izole edilmesi anlamına gelmiyor. Bilakis toplumu oluşturan en önemli olgu şehirlerdir. Şehirleri ise evlerdir. Kadın ise bu evin hanımıdır. Yalnız başına bir hanımdır. İster erkek ile ister yalnız başına olsun her kadın bir evin hanımıdır. Gerek ev onun mutfağı olur gerek sanatçı kadının bir atölyesi.

Bu sitede bir ev hanımı olarak başta kadının evi daha sonra kadının kendisi olmak üzere kadın ve evine dair her şeyi bulabileceksiniz.  En hanımı Twitter hesaplarından tutun da ev hanımı nasıl emekli olura kadar her şeyi. En takip edilesi ev hanımı Instagram hesaplarından ev hanımı Almanya vizesi nasıl alır sorularına kadar birçok soruya yanıt bulacaksınız. Kısacası ev hanımı ne demek? Hanımların evleri ve bu evlerdeki yaşamları nasıl sürmekte? Kadınlar hangi dizileri takip ediyor? Yeni sezon ayakkabılar ve modelleri neler? Kadın cinayetleri ile ilgili haberler nelerdir? Kısacası kadın olmak ve ev hanımı olarak bir kadın olmak ne demek bunu göreceğiz.


Ev Sahibi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir