Anne ve Bebekleri


Anne ve baba için en büyük heyecan herhalde bu olsa gerek. Yeni bir bireyin aileye katılacak olmasının yarattığı heyecan çok büyük. Aylarca hayali kurulur. Daha dünyaya gelmeden bebek isimleri araştırılır,  bebek oyunları keşfedilir, bebek şarkıları seçilir, bebek odası hazırlanır. Hele ki bebek odasına alınan eşyalar aile fertleri için ayrı bir heyecan oluşturur. Bebek battaniyesi, bebek uyku tulumu, bebek yastığı, bebek patikleri, bebek çantası ve daha bir sürü şey.

Bebek Odası
Bebek Odası

Bebek arabası alınır, bebek aşı takvimi hazırlanır, bebek albümü dahi bir kenarda bekletilir. Çünkü aylarca beklenilen ailenin küçük bireyi aileye bir neşe ve yeni bir heyecan katacaktır. Bebek doğduğu zaman ebeveynler kısa bir süre sonra bebek ayak izini bile alırlar. Hatta bebek anı defteri dahi oluşturan aileler vardır.

Yeni doğan bir bebeğin minik ayakları
Yeni doğan bir bebeğin minik ayakları

Bir bebek baba için de büyük anlamlar ifade etse bile “anne ve bebekleri” özel bir konuma sahiptirler. Bu konuda anneler bebeğin birinci dereceden bakımını üstlendikleri için anneye düşen görevler daha fazladır. Tıpkı 9 ay karnında taşıdığı gibi 9 yıl da sırtında taşır. Bebek bakımı ile ilgili profesyonel yardım almak gerekmektedir. Ancak bazen anne ve bebek bakımında geleneksel uygulamalar da söz konusu olabilmektedir. Ancak her ne yapılırsa yapılsın mutlaka bir uzaman tavsiyesine ihtiyaç vardır. Son yıllarda popüler hale gelen anne ve bebek bakımında geleneksel uygulamalar hatalı sonuçlar verebilmektedir. Çünkü bu uygulamalar günün şartlarında geçerli olsa bile gelişmiş teknolojinin yanında çok sığ ve geçersizdir.

Bebek anne ve babanın en değerli varlığıdır
Bebek anne ve babanın en değerli varlığıdır

Anne ve bebekleri için özel konseptler bulmak mümkündür. Ne gibi mi? Anne ve bebek mağazası, anne ve bebek instagram hesapları, anne ve bebek hediyeleri, anne ve bebek dergileri gibi özel bir çok alan yaratılmıştır. Anne ve bebek arasındaki bağ anne ve baba arasındaki bağdan her zaman daha yüksektir. İlerleyen yıllarda bu her ne kadar değişse de bebeklik döneminde böyle devam edecektir.

Anne ve bebekleri
Anne ve bebekleri

Ev Sahibi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format